Monika, Zuza, Ela czyli dziewczyny na medal!

Jeden weekend, dwie imprezy, trzy medale czyli nasze biegowe koleżanki na podium Mistrzostw Polski. Dobra passa naszych biegaczek rozpoczęła się w sobotę podczas Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Łodzi na terenie parku 3 Maja. Na dystansie 6 km bardzo dobrą formę zaprezentowały Zuzanna Mokros, która w klasyfikacji open zajęła 5 miejsce, a w typie swoich uczelni złoty medal,  jako siódma linię mety minęła Ela Styczyńska zdobywając srebrny medal wśród uczelni technicznych!

Po sobotnich zmaganiach przyszedł czas na niedzielny Maraton w ramach którego odbyły się Mistrzowa Polski Kobiet na starcie których stanęła m.in. Monika Kaczmarek. Założenie przed startowe Moniki były jasno sprecyzowane „nowa życiówka” . Warunki panujące w niedzielę niestety nie pozwoliły pobiec na tyle szybo, żeby zrealizować ten cel. Jednak udało się więcej, dzięki wytrwałości, woli walki Monika dobiegając do mety w czasie 2:55:04 i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski!

Wszystkim naszym medalistką: Monice, Zuzie i Eli serdecznie GRATULUJEMY!

W AMP złoty medal zdobył również Grzegorz Petrusiewicz w klasyfikacji Uniwersytetów. Na trasie Mistrzostw można było spotkać wielu łódzkich biegaczy – wyniki